Kupujete novú varnú dosku?
Začnite s týmto jednoduchým sprievodcom!

Iba málo vecí na svete sa vyrovná pocitu, keď stojíte pri varnej doske a cítite tu úžasnú vôňu práve pripravovaného obľúbeného jedla. Varná doska je miestom, kde sa prebúdza vaša kuchárska kreativita a radosť z varenia.
Pri kúpe varnej dosky premýšlajte nad tým, čo od nej očakávate. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si tu správnu.
Ide sa na to!

1. Zlaďte váš štýl varenia

Kľúčovým prvkom, na ktorý sa pri výbere zamerajte, ste vy – váš štýl varenia. Niektoré typy varných dosiek vám budú vyhovovať viac a niektoré menej. Samozrejme sú tu aj iné faktory, ktoré musíte vziať do úvahy. Napríklad, ak máte deti, bude pre vás dôležitá aj bezpečnosť.
Nižšie sme pre vás zostavili prehľad najbežnejších typov varných dosiek.

Dosky s elektrickými zónami

Varné dosky s elektrickými zónami sa radia k dostupnej a časom preverenej klasike. Umožňujú efektívne varenie a dobrú kontrolu teploty.

Elektrické varné dosky sú tvorené štyrmi kruhovými zónami, ktoré sa zahrievajú a následne prenášajú teplo na používanú panvicu alebo hrniec.

Sklokeramické dosky

Atraktívne a minimalistické, sklokeramické varné dosky majú elegantný sklokeramický povrch. Pod ním sa nachádzajú zvinuté drôty do špirály, ktoré nahrievajú zóny, na ktorých stojí panvica alebo hrniec.

Vďaka ich hladkému povrchu sa dajú veľmi ľahko čistiť. Ich dotykové ovládanie zase zaisťuje intuitívnosť a jednoduchosť.

Indukčné dosky

Indukčné varné dosky v sebe ukrývajú výhody inovatívnych technológií. Vďaka elektromagnetickým poliam zahrievajú priamo panvicu či hrniec, nie však samotný povrch varnej dosky. Povrch si udržuje aj v priebehu varenia izbovú teplotu, takže sú tieto dosky extra bezpečné a skvelou voľbou pre rodiny s deťmi.
Moderné dotykové ovládanie teploty a dalších funkcií a lákavý dizajn sú veľkým prínosom indukčných varných dosiek.

Plynové horáky

Ak si užívate jemné ladenie vašich pokrmov v priebehu varenia, sú plynové varné dosky pro vás skvelou voľbou. Plynové horáky reagujú okamžite na zmeny nastavenia, vďaka čomu môžete upraviť teplotu s presnosťou hodiniek. Plynové dosky sú všeobecne vhodné pre vyprážanie a varenie na panvici.

Výhodou sú taktiež ich nízke náklady pri varení.

2. Urobte ju atraktívnou

Varné dosky môžu dodať vašej kuchyni jedinečný štýl.

Ak je pre vás dôležitý celkový vzhľad vašej kuchyne, nezabudnite si vyhradiť čas na výber správnej farby vašej varnej dosky. Dizajn a vzhľad sú veľmi dôležité! Rodiny trávia veľa času v kuchyni, tak si ju urobte krásnou!
Varné dosky sa vyhotovujú obvykle v bielej, čiernej alebo nerezovej farbe. To sú univerzálne farby, ktoré sa dajú ľahko zladiť s vašou kuchyňou. Môžete mať chuť dodať vašej kuchyni trochu kontrastu – napríklad výberom bielej varnej dosky do inak tmavej kuchyne.

3. Vyberte si vychytávky

Ako väčšina domácich spotrebičov, ponúkajú varné dosky Indesit užitočné funkcie, ktoré vo vás prebudia majstra šéfkuchára.
Tu je zoznam vybraných vlastností varných dosiek Indesit.

Wok horák

Vyprážajte štýlovo.
Špeciálny Wok horák od Indesit poskytuje extra dvojitý plameň s výkonom 3.25 kW, ktorý zaistí rýchle a rovnomerné nahriatie vašej panvice, vďaka čomu dosiahnete perfektné vyprážanie do chrumkava.