Premýšľate o kúpe novej umývačky?

Premýšľate o kúpe novej umývačky?
Pomôžte si naším praktickým sprievodcom nákupu!

S umývačkou riadu môžete dať klasickému ručnému umývaniu zbohom. To samo o sobe robí umývačky úžasnými pomocníkmi v domácnosti!

Sú tu ale aj iné veci, nad ktorými by ste sa pred nákupom umývačky mali zamyslieť. Nasledujte jednoduché kroky, vám pomôžu s výberom toho správneho typu umývačky pre vašu domácnosť.

Pripraveni? Ide sa na to!

1. Vyberte si typ.
Vstavanú alebo voľne stojacu?

To naozaj záleží na tom, ako vyzerá vaša kuchyňa. Ak v nej už máte vstavané spotrebiče, bude dobré ísť opäť touto cestou.
Vstavaná umývačka vám ponúka istotu, že skvele zapadne do štýlu vašej kuchyne.

Ak ale nie je štýl kuchynských skriniek tá hlavná téma, zvoľte variantu voľne stojacej umývačky. Voľne stojace spotrebiče Indesit ponúkajú mimoriadne krásny dizajn, tak ho všetkým ukážte!

Poznámka k farbám:

Bežnými farbami voľne stojacich spotrebičov sú biela a nerezová. Sú to univerzálne farby, ktoré môžete ľahko kombinovať s ostatnými. Ale pokiaľ budete chcieť vytvoriť trochu kontrastu, môžete zvoliť napríklad bielu umývačku do vašej tmavej kuchyne.

2. Pripravte si meter!

Pred samotným nákupom vášho spotrebiča sa uistite, že máte k dispozícii dostatok miesta. Vytiahnite meter a odmerajte si možnú šírku, výšku a hĺbku vašej umývačky.
Umývačky sú bežné vyrábané vo dvoch veľkostiach: široké a úzke.

Široké umývačky riadu sa zmestia do niky so šírkou 60 cm a úzke umývačky voľne stojace alebo vstavané potrebujú niku so šírkou 45 cm.

A nezabudnite: nemerajte iba kuchyňu! Pozrite sa taktiež na šírku vašich dverí / chodieb / vchodu, pretože budete musieť váš nový spotrebič do kuchyne doniesť. Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič je príliš široký na to, aby sa dostal ďalej, než pred vaše vchodové dvere!

3. Zamyslite sa, aké sú vaše umývacie návyky

Máte veľkú rodinu? Usporiadavate často posedenia s priateľmi? Pokiaľ áno, pravdepodobne sa vám špinavé riady nahromadia veľmi rýchlo. Alebo máte naopak obavy, že sa vám nepodarí umývačku zaplniť, pretože množstvo vami zašpineného riadu za deň je relatívne malé?

Jedným dôležitým parametrom je, koľko sád riadov musí vaša nová umývačka obsiahnuť.

Čo je sada riadov? Predstavte si prestieranie slávnostnej večere. Každý hosť bude mať: veľký tanier, dezertný tanierik, dezertnú lyžičku, hlboký tanier, lyžicu, pohár, šálku s podšálkou, nôž a vidličku. Všetko dokopy tvorí jednu sadu riadov. Predstavu koľko miesta ponúka vami zvolená umývačka zístíte ľahko tak, keď si počet uvedených riadov vynásobíte počtom sád riadov, ktoré je vybraná umývačka schopná obsiahnuť.

4. Vyberte si vychytávky

Umývačky riadu majú často rôzne špeciálne vlastnosti a funkcie.

Radou nad zlato je prehodnotenie vlastností umývačky a jej programy a zvážiť, ktoré z nich využijete či nevyužijete.

Tu je výber vlastností umývačiek riadu Indesit.

Odložený štart

Skvelé načasovanie!
Odložený štart vám umožní naplniť umývačku riadu a nastaviť, kedy sa má umývací cyklus začať.
Môžete napríklad nastaviť odložený štart, aby umývačka riadu spustila program cez deň či v noci podľa toho, kedy je lacnejšia elektrina a vďaka tomu tak ušetriť.

Extra umývanie

Rad umývačiek Indesit eXtra obsahuje veľa unikátnych funkcií pre zjednodušenie vášho života.

Napríklad môžete vybrať horný koš a získať extra priestranný, 53 cm vysoký vnútorný priestor.

Pomocou inovatívnej hydraulickej technológie je možné odstrániť aj tú najviac zaschnutú špinu a zbytky jedla, takže si môžete vždy bezstarostne užívať žiariaci riad.