Potrebujete novú sušičku?
Využite nášho praktického sprievodcu pre výber tej pravej sušičky pre váš domov

Už vás nebaví čakať, až vaša bielizeň vyschne? Stráca vaše oblečenie ten príjemný pocit čerstvo vypranej bielizne, protože viselo na šnúre príliš dlho?
Je načase zaobstarať si sušičku bielizne. Vložte bielizen dovnútra, zapnite a následne si už len užívajte pocit príjemne nadýchaného oblečenia.

Ale je tu pár vecí, ktoré je dobré mať pri výbere sušičky na pamäti, aby ste vybrali tú správnu. Náš stručný sprievodca vám s výberom pomôže.

Pripraveni? Ide sa na to!

1. Vyberte si model!

Je dôležité, či chcete sušičku schovať alebo ju nechať voľne vystavenú.

Zvoľte si buď vstavaný alebo voľne stojaci model.

2. Pripravte si meter!

Miesto a čas majú jednu spoločnú vec : zdá sa, že ich nikdy nie je dosť.
Pred nákupom vašej sušičky sa uistite, že ste si zmerali priestor, ktorý pre ňu máte k dispozícii!

Pamätajte taktiež na to, že medzi spotrebičom a stenou je potrebné ponechať 10 cm miesto pre zabezpečenie prúdenia vzduchu.

A nezabudnite zmerať šírku dverí u vás doma! Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič neprejde vchodovými dverami!

3. Stanovte si to, čo potrebujete

V ponuke je mnoho rozdielnych typov sušičiek. Zhrnuli sme pre vás pár klúčových parametrov popísaných ďalej, aby sme vám uľahčili výber tej správnej. Snáď vám to pomôže s rozhodovaním!

Ventilačná technológia

Ventilačné sušičky pracujú na princípe cirkulácie teplého vzduchu cez bielizeň, takže sa z nej odparia zbytky vody. Sú efektívnym a dostupným riešením.
Pamätajte si: ventilačné sušičky potrebujú byť pripojené na odťahovú trubicu von z budovy, pomocou ktorej sa vlhký vzduch odvádza preč.

Kondenzačná technológia

Kondenzačné sušičky kondenzujú nadbytočnú vodu, ktorá je následne zhromažďovaná v špeciálnom zásobníku alebo odvádzaná pomocou špeciálnej hadice priamo do odpadu. Môžete ich umiestniť kamkoľvek, pretože nevyžadujú pripojenie na odťah. 

Kondenzačné sušičky majú často veľa špeciálných vlastností, tak si ich nezabudnite všetky prezrieť!

Technológia senzorov

Sušičky s inteligentnými senzormi rozpoznajú, nakoľko je vložená bielizeň mokrá. To im umožňuje sa automaticky vypnúť hneď ako je bielizeň suchá, bez toho, aby museli čakať, než ubehne celý cyklus sušenia. Veľkým benefitom senzorického sušenia je taktiež energetická úspora, pretože sušička beží iba dovtedy, kým je bielizeň suchá a potom sa vypne. Nemusí byť teda zapnutá počas celého zvoleného cyklu.

Vďaka inteligentným senzorom si môžete zvoliť, akú vlhkú chcete bielizeň ponechať. Ak si chcete uľahčiť žehlenie, jednoducho si zvoľte program pre žehlenie a bielizeň zostane jemne vlhká (cca 10 % vlhkosti).

Technológia tepelného čerpadla

Sušičky s tepelným čerpadlom sušia vašu bielizeň ohrievaným vzduchom pomocou tepelného čerpadla. Voda získaná z bielizne je následne nazhromaždená v špeciálnom zásobníku. Tieto sušičky sú univerzálne a môžete ich doma umiestniť kdekoľvek, pretože nepotrebujú napojenie na odťahovú trubicu a v priebehu sušenia nevytvárajú žiadnu vlhkosť vo vašom byte či dome.
Sušičky s tepelným čerpadlom sú taktiež veľmi energeticky úsporné.

4. Dajte vašu bielizeň na váhu

... dobre, možno nie úplne doslova (aj keď odváženie vašej bielizne môže byť naozaj užitočné). Premyslite si však, aké množstvo špinavej bielizne obvykle potrebujete vyprať pre vás či vašu rodinu: pomôže vám to s určením kapacity vášho budúceho spotrebiča, čo je jeden z kľúčových faktorov pri výbere tej správnej sušičky, aby ste s ňou boli maximálne spokojní.
Majte na pamäti, že kapacita prania bielizne a kapacita pre jej sušenie sú dve rozdielne veci a uvádzajú sa vždy zvlášť ako samostatné údaje. Nezabudnite preto pri výbere vašej sušičky zvážiť obidva parametre.

5. Vyberte si vychytávky

Indesit sušičky majú mnoho výborných vlastností a funkcií vrátane špeciálnych cyklov, programov pre úsporu energie alebo vody atď.
Pred samotným nákupom novej sušičky sa zamyslite, ktoré z nich budete potrebovať.
Tu je výber ponúkaných vlastností sušičiek Indesit.

Ľahké žehlenie

Funkcia Ľahké žehlenie zaistí nastavenie ideálnej vlhkosti vašej bielizne.

Vaše oblečenie zostane presne tak vlhké, aby sa vám ľahšie a rýchlejšie žehlilo.

Nastavenie pamäte

Nastavte raz a nabudúce už na to môžete v kľude zabudnúť! Vďaka funkcii Nastavenie pamäte si vaša sušička zapamätá vaše obľúbené alebo často používané nastavenia.

Keď budete nabudúce potrebovať usušiť bielizeň, vaša sušička bude hneď pripravená!

Sušenie topánok

Špeciálna priehradka pre topánky vám umožní sušiť topánky vo vašej sušičke vo vertikálnej polohe. Táto funkcia zabezpečí perfektné vysušenie a starostlivosť o vaše topánky.