Najlepší sporák do vašej kuchyne?
Náš sprievodca vám s výberom pomôže!

Sporáky sú skvelou voľbou do menších kuchýň, pretože v sebe kombinujú varnú dosku a rúru. Vďaka tomu sú neskutočne univerzálne.
Pri nákupe nového sporáku by ste nemali zabudnúť na niekoľko vecí, aby ste si vybrali pre vás ten najvhodnejší. Inšpirujte sa a nechajte si poradiť naším sprievodcom nákupom sporákov.

1. Premýšľajte nad typom

Sporáky ponúkame vo dvoch základných variantoch: elektrické a kombinované.

Plynové sporáky

Plynové sporáky vám zabezpečia rýchle a rovnomerné varenie. Jednoducho môžete kontrolovať veľkosť plameňa pod hrncami a tým regulovať teplotu. Plynové sporáky sú ideálne pre vyprážanie a varenie na panvici.
Pamätajte si: pre bezpečnú inštaláciu plynového sporáka budete potrebovať certifikovaného profesionála.

Elektrické sporáky

Elektrické sporáky sú všestrannými pomocníkmi s mnohými výhodami moderných technológií, vďaka ktorým ponúkajú mnoho skvelých vlastností.

Tri najbežnejšie varianty elektrických sporákov sú: s elektrickou, sklokeramickou alebo indukčnou varnou doskou.

Elektrické varné dosky

Varné dosky s elektrickými platňami sú dostupnou a rokmi overenou klasikou, ktorá umožňuje dobrú kontrolu teploty v priebehu varenia.

Sporáky s elektrickými platňami majú väčšinou štyri alebo viac guľatých elektrických zón, ktoré sa nahrievajú a následne odovzdávajú teplo na položené hrnce alebo panvice.

Sklokeramické varné dosky

Atraktívne a minimalistické, sklokeramické sporáky majú elegantný sklokeramický povrch. Pod nim sa nachádzajú zvinuté kovovvé špirály, ktoré nahrievajú zóny.
Vďaka ich hladkému povrchu sa dajú veľmi lahko čistiť. Ich dotykové ovládanie zase zajisťuje intuitívnosť a jednoduchosť.

Indukčné varné dosky

Indukčné varné dosky v sebe ukrývajú výhody inovatívnych technológií. Vďaka elektromagnetickým poliam zahrievajú panvicu či hrniec, nie však samotný povrch varnej dosky. Povrch si udržuje aj v priebehu varenia izbovú teplotu, takže sú tieto sporáky extra bezpečné a sú skvelou voľbou pre rodiny s deťmi.
Moderné dotykové ovládanie teploty a ďalších funkcií a lákavý dizajn sú výhodami indukčných varných dosiek.

Kombinované sporáky

Kombinované sporáky v sebe spájajú to najlepšie z plynových a elektrických modelov.

Obvykle sú zložené z plynovej varnej dosky a elektrickej rúry, takže môžete využiť výhody rovnomerného a rýchleho varenia na plyne spolu s benefitmi elektrickej rúry.

2. Pripravte si meter!

Pred nákupom nového sporáka sa uistite, že pre neho máte dostatok miesta. Takže si pripravte meter a začnite si zaznamenávať čísla.
Zapamätajte si: doporučujeme vám pridať k nameraným mieram ešte navyše 5 mm po stranách sporáka, aby okolo neho mohol prúdiť vzduch a predišlo sa prehriatiu.
A nezabudnite zmerať šírku dverí a prípadných úzkych chodieb u vás doma! Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič neprejde vchodovými dverami!

3. Vyberte si vychytávky

Ako väčšina domácich spotrebičov, aj sporáky sú vybavené mnohými užitočných funkciami, ktoré vo vás prebudia majstra šéfkuchara.
Tu je prehľad vybraných funkcií sporákov Indesit.

MultiChef

MultiChef dokáže všetko - od chrumkavej pizze až po cesnakový chlieb a ešte viac. Dobrú chuť!

Easy Cleaning

Čistite bez námahy.
Funkcia Easy Cleaning vám umožní ľahké, bezpečné a rýchle odstraňovanie nečistôt z vášho sporáka. Čistenie bude jednoduché ako mávnutím kúzelného prútika.