Potrebujete novú rúru?

Sme tu pre vás aby sme vam pomohli!

Sme to, čo jeme, však? Teda dáva zmysel kúpiť si rúru, ktorá nám dá ten najlepší kulinársky zážitok presne poďľa našich potrieb.
Výber správnej rúy môže byť náročný proces. Nechajte si poradiť a vyberte si tú pravú pomocou nášho praktického spievodcu nákupom rúry.
Pripravený? Ide sa na to!

1. Čo potrebujete?
Rúru alebo sporák?

Aký je rozdiel medzi rúrou a sporákom? Je to jednoduché: sporák kombinuje rúru a varnú dosku (plynovú alebo indukčnú).

Väčšinou sa jedná o voľne stojaci spotrebič, nie však vstavaný. A rúra? To je presne toto: samotná rúra, nie však kombinácia rúry a varnej dosky.

Elektrická rúra

Elektrické rúry ponúkajú širokú škálu možností pečenia zahŕňajúce prednastavené programy pre vaše recepty.

2. Pripravte si meter!

Predtým než si rúru kúpite, uistite sa, že ste si dobre odmerali miesto, kam ju umiestnite. Takže, pripravte meter a začnite si zaznamenávať čísla.

Rúru môžete inštalovať pod pracovnú dosku alebo do vysokej skrine. Výhodou umiestnenia do skrine je jej argonomická výška - pečenie budete mať vždy pod dohľadom vo výške vašich očí.

3. Vyberte si farbu!

Farba je pri výbere spotrebičov kľúčová, aby všetko presne ladilo k vášmu osobnému štýlu.
Domáce spotebiče sa vyrábajú v rozličných farbách zahŕňajúcích mimo inej bielu, čiernu a nerezovú. Toto sú univerzálne farby, ktoré môžu ľahko doplniť farby vašej domácnosti. Pamätajte si: pomocou spotrebičov môžete vytvoriť aj trochu kontrastu – napríklad výberom bielej rúry, pokiaľ je zvyšok vašej kuchyne v tmavých farbách.
Záleží na vkuse. Premýšľajte nad rôznymi možnosťami, ktoré sa vám ponúkajú a vyberte si tú, ktorá sa bude k vašej kuchyni hodiť najviac. Vy a vaša rodina budete v kuchyni tráviť veľa času, tak si ju vytvorte k svojmu obrazu.

4. Zvážte samočistiace možnosti

Áno, rúry sa môžu čistiť samé! Pokiaľ je toto vlastnosť, ktorá je pre vás zaujímavá, ponúkame vám rýchly prehľad hlavných samočistiacich systémov: katalytický a pyrolytický.

Katalytické samočistenie

Katalytické rúry obsahujú špeciálne panely, ktoré sú určené k absorbcii mastnoty. Panely fungujú ako pijavý papier a časom sa zanesú. Keď je povrch panelov úplne zanesený (cca 6 rokov pravidelného používania rúry), je potrebné ich vymeniť.

Pyrolytické samočistenie

Pyrolytické rúry sa pri samočistiacom cykle zahrejú na extrémne vysoké teploty. Ak je zapnutá katalytická samočistiaca funkcia, rúra sa zahreje na veľmi vysokú teplotu, pri ktorej dôjde k procesu uvoľnenia a spálenia usadeného tuku a inak ťažko odstraniteľnej špiny.

Vzniknutý popolček je možné po skončení cyklu ľahko odstrániť handričkou.

5. Vyberte si vychytávky

Ako všetky domáce spotrebiče majú aj moderné rúry mnoho užitočných vlastností, ktoré vo vás prebudia talent šéfkuchara. Tu nájdetete výber funkcií, ktoré ponúkajú rúry Indesit.

Turn&Cook

Jedno otočenie, 80 chutných receptov.
Nová funkcia Indesit spotrebičov Turn&Cook: zjednodušte si svoje každodenné pečenie s automaticky nastaveným programom pre prípravu 80 delikátnych receptov hotových už za hodinu.
Vaše obľúbená jedlá na jedno otočenie gombíka!

Funkcia Freasy Cook

Z mrazničky na stôl iba za chvíľku!

Funkcia Freasy cook umožňuje pripraviť zmrazené jedlá za kratšiu dobu. Táto vlastnosť zaistí výborné výsledky dokonca bez predohrievania rúry.

Zmrazené pokrmy môžete jednoducho vložiť do rúry a začať piecť!

Funkcia pizza

Perfektná pizza!
Pomocou funkcie pizza nastavíte vašu rúru Indesit automaticky na ideálnu teplotu a čas, takže si môžete kdekoľvek vychutnať vynikajúcu chrumkavú pizzu.
Ale to nie je všetko: funkciu pizza môžete využiť taktiež pre ohrev a prípravu chleba alebo ďalších druhov pečiva.