Zháňate novú práčku so sušičkou?
Náš sprievodca vám pomôže!

Práčky so sušičkou sú skvelé! Ponúkajú kombináciu práčky a sušičky v jednom (ako sa dá ľahko odvodiť z ich názvu…), čo vám ušetrí veľa miesta. Vložíte vašu bielizeň dovnútra bubna a na konci zvoleného cyklu ho vyberiete nielen vyprané, ale taktiež aj suché!
Tento stručný sprievodca vám pomocou niekoľkých krokov poradí, ako si vybrať tú správnu práčku so sušičkou.

Pripravení? Poďme na to!

1. Dizajn práčky so sušičkou

Aj pri výbere práčky záleží na tom, či chcete, aby váš nový spotrebič dokonale zapadol do vášho vybavenia bytu.

Indesit voľne stojace spotrebiče majú krásny dizajn, tak prečo ich neukázať všetkým!

2. Pripravte si meter!

Miesto a čas majú jednu spoločnú vec: zdá sa, že ich nikdy nemáme dosť.
Pred nákupom spotrebiča sa uistite, že ste si dôkladne zmerali priestor, kam ich chcete umiestniť. Zapamätajte si, že musíte počítať s 10 cm extra medzi spotrebičom a stenou pre zabezpečenie vetrania.
A nezabudnite odmerať šírku dverí u vás doma! Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič neprejde vchodovými dverami!

3. Dajte vašu bielizeň na váhu

... dobre, možno nie úplne doslova (napriek tomu odváženie vašej bielizne môže byť naozaj užitočné). Premyslite si, aké množstvo špinavej bielizne chcete vyprať: pomôže vám to s určením kapacity vášho budúceho spotrebiča, čo je jeden z kľúčových faktorov pri výbere tej správnej práčky so sušičkou, aby ste s ňou boli maximálne spokojní.
Zapamätajte si: kapacita bubna práčky sa vždy odvíja od váhy suchej bielizne, nie mokrej. To znamená, že pokiaľ uvažujete o nákupe 7 kg práčky so sušičkou, môžete v nej prať bielizeň s váhou zodpovedajúcou 7 kg suchého oblečenia. Mokrá bielizeň bude určite vážiť viac, na to je ale spotrebič samozrejme pripravený.
Majte na pamäti, že kapacita na pranie bielizne je niečo iné než kapacita pre jej sušenie, preto sú pri práčkach so sušičkou uvedené vždy dve rozdielne čísla. Nezabudnite sa pozrieť na obidve.

4. Skontrolujte otáčky

Rýchlosť odstreďovania znamená počet otočení bubna za minútu, ktorých môže práčka so sušičkou maximálne dosiahnuť. Zvyčajne to predstavuje 1 000 až 1 600 otáčok.
Cyklus žmýkania prichádza po praní a pred spustením sušičky. Počas cyklu žmýkania sa z vašej bielizne extrahuje zvyšná voda. Vyššie otáčky odstraňujú viac vody ako nižšie a odstránenie vody je rýchlejšie.

5. Vyberte si vychytávky

Indesit práčky so sušičkou majú mnoho doplnkových vlastností zahŕňajucich špeciálne programy, extra cyklus pre nižšiu energetickú náročnosť alebo spotrebu vody atď.
Pri výbere práčky so sušičkou si dobre rozmyslíte, ktoré sú pre vás dôležité a využijete ich.
Tu je prehľad vybraných vlastností práčok so sušičkou Indesit.

Rad Innex

Jedno tlačidlo, žiadny stres. Ponáhľate sa? Zapnutie vašej práčky so sušičkou teraz zaberie iba 2 sekundy. Doslova.
Rad Indesit Innex so sebou prináša zjednodušenie prania na maximum: iba zatlačenie jedného tlačidla.
Bez ohľadu na to, či periete bavlnu, umelé vlákna alebo oboje dokopy, stačí iba zatlačenie tlačidla Push & Wash a vaša práčka so sušičkou sa o všetko postará.

Odložený štart

Už žiadne neporaziteľné škvrny.

Chcete ušetriť? Tu je náš tip: Indesit práčky so sušičkou ponúkajú funkciu Odložený štart, ktorý vám umožní pripraviť vašu práčku so sušičkou a nastaviť štart programu vtedy, keď vám to bude vyhovovať, cez deň či v noci.

Využijte túto funkciu k nastaveniu štartu pracieho cyklu v nočných hodinách a ušetrite ešte viac za energie.