Najlepší odsávač?
Pomôžeme vám ho nájsť!

Odsávače pár sú praktické zariadenia – filtrujú vzduch v kuchyniach, čistia ich od mastnoty a dymu a zbavujú nás zápachu. Avšak nielen to: odsávače pár môžu skvelo doplniť unikátny a zaujímavý štýl vašej kuchyne.
Tento praktický sprievodca nákupom odsávačov pár vám pomôže so základnými informáciami, ktoré potebujete vedieť pred samotným nákupom.
Poďte na to!

1. Zvoľte si štýl

Naše odsávače pár ponúkame v rôzných typoch, každý so svojim unikátnym vzhľadom, štýlom a funkciami.

Voľba toho správného závisí na mnohých faktorov: priestorových možnostiach vašej kuchyne, požadovaných vlastnostiach a vzhľadu.
Tu nájdete hlavné typy odsávačov pár, medzi ktorými si môžete vyberať:

Komínové odsávače pár

Vizuálne nápadité, komínové digestory pozostávajú zo spodnej časti a z nej vystupujúceho komína. Perfektne sa hodia medzi kuchynské skrinky alebo na voľnú stenu nad pracovnou doskou.

Výsuvné odsávače pár

Ak hľadáte skôr variant, ktorý skvelo padne k vašim už existujúcim kuchynským skrinkám, vstavané digestory sú pre vás tou správnou voľbou. Ich výhodou je nenápadný tvar a miesto. Do pracovnej polohy pre odsávanie ho vysuniete a keď odsávač nepotrebujete, tak jeho pohyblivú časť zasuniete späť pod skrinku. Aké jednoduché!

Závesné odsávače pár

Inštalujú sa pod kuchynské skrinky, a na rozdiel od výsuvných variant zostávajú viditeľné.
Sú to kompaktné a decentné modely, dodávané vo viacerých farebných verziách

2. Pripravte si meter!

Úlohou digestora je zbavovať vašu kuchyňu výparov a zápachu a odvádzať ich inam (viac na túto tému v ďalšom kroku).

Aby byl odsávač pár skutočne efektívny, zvoľte taký typ, ktorý bude minimálne taký veľký, ako je plocha na varenie pod nim. V tomto prípade naozaj platí, že čím väčší, tím lepší.

3. Zvážte, či chcete recirkulačný alebo odťahový typ odsávača

Akonáhle odsávač pár zachytí paru a zápach stúpajúci od varnej dosky, má dve možnosti ako danú paru a zápach spracovať: prvá možnosť je ich odvod von. V tomto prípade je mastnota, zápach a para odvedená preč z vašej kuchyne a domu.
Filtračné alebo recirkulačné odsávače pár majú filtre, vďaka ktorým sa čistí stúpajucí vzduch od mastnoty a zápachu pred tým, než sa vráti späť do kuchyne. Výhodou tohto typu je prijateľná cena a ľahká instalácia!

4. Stanovte si to, čo potrebujete

Ak ide o výber toho správneho odsávača pár pre vašu kuchyňu, nezabudnite na ďalšie dôležité aspekty:

Intenzita odsávania

Digestory Indesit ponúkajú niekoľko stupňov intenzity odsávania. Vyššie sú bežne používané v priebehu varenia, zatiaľ čo nižšie sú vhodné hlavne pre konečné odsávanie zbytku pary po varení.

Prúdenie vzduchu

Prúdenie vzduchu je merané v metroch štvorcových za hodinu (m3/hod.).

Čím vyššia je hodnota, tým väčšia je filtračná schopnosť odsávača pár.

Hlučnosť

Strážte si hlučnosť vami zvoleného odsávača pár. Indesit ponúka veľmi tiché odsávače.

Svetlo.

Javí sa to ako maličkosť, ale jedno svetlo naviac môže naozaj zlepšiť váš pôžitok z varenia. Bez ohľadu na to, či je vaša kuchyna svetlá či nie, doporučujeme zvoliť digestor so zabudovaným svetlom.

5. Vyberte si farbu!

Farba a dizajn sú kľúčovými elementami krásnej kuchyne. Nepreskakujte tento krok!
Bežné farby odsávačov pár sú biela a nerezová. Tieto sú univerzálne farby a môžu byť ľahko kombinováné s farbami vašej kuchyne.