Kupujete novú mrazničku?

chladenie

Kupujete novú mrazničku?
Buďte v kľude - my vám s tým pomôžeme!

Niekedy sa stáva, že vám mraznička v bežnej chladničke nestačí. Voľne stojace mrazničky ponúkajú oveľa viac priestoru, napríklad ak nakupujete raz za týždeň či mesiac a chcete si niektoré potraviny, vrátane dopredu uvarených jedál, zmraziť do zásoby.
Náš prehľadný sprievodca nákupom mrazničiek vám pomôže s výberom toho správneho modelu.
Pripravení? Ide sa na to!

1. Vyberte si štýl

Mrazničky sú vyrábané v dvoch základných variantách – truhlicové a skriňové. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu s výberom toho najlepšieho.

Truhlicové mrazničky

Truhlicové mrazničky sa otvárajú zhora. Vnútorný priestor je vybavený prepážkou a košmi. Tento typ mrazničiek je vhodný pre zmrazovanie veľkých kusov mäsa a väčšieho objemu potravín do zásoby napríklad z vlastnej záhradky. Truhlicové modely sú energeticky úsporné a cenovo dobre dostupné.

Skriňové mrazničky

Skriňové mrazničky sa vhodne kombinujú s jednodverovými chladničkami. Vnútorná časť mrazničky je vybavená hornými priečinkami s výklopnými dvierkami a zásuvkami pre ľahkú dostupnosť skladovaných potravín. Skriňová mraznička je vhodná pre domácnosť, ktorá robí pravidelné nákupy rôznorodých potravín, ktoré sú potom prehľadne rozdelené do jednotlivých zásuviek a priečinkov. Výhodou skriňových mrazničiek je úsporný priestor pre ich umiestnenie, takže sa ľahko zmestia aj do malej špajze.

Kompaktné mrazničky

Aj mrazničky sa vyrábajú v mini alebo kompaktných verziách. To je presne to, čo potrebujete, ak z dôvodu obmedzeného priestoru musíte postaviť mrazničku do výšky vašej kuchynskej dosky.

Vďaka kompaktnej veľkosti tieto spotrebiče ľahko zapadnú do vašej kuchyne.

2. Vstavaná alebo voľne stojaca?

V ponuke skriňových mrazničiek sú modely voľne stojace, ale aj vstavané.
Ak už máte vo vašej kuchyni vstavané spotrebiče, bude pre vás vstavaný variant mrazničky tou správnou voľbou. Vstavané modely spotrebičov zabezpečia, že budú perfektne ladiť s ostatným štýlom kuchyne.
Na druhú stranu, ak nie sú pre vás skrinky tou hlavnou témou, zvoľte voľne stojaci model. Spotrebiče Indesit majú krásny vzhľad, tak prečo ich neukázať všetkým!

3. Je čas na meter!

Je čas vytiahnuť meter. Pred nákupom mrazničky sa uistite, že pre ňu máte dostatok miesta. Rozmery jednotlivých typov a modelov mrazničiek sa môžu lišiť. Držte sa zásady: dvakrát meraj, raz rež!
A nezabudnite odmerať šírku dverí a prípadných úzkych chodieb u vás doma! Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič neprejde ani vchodovými dverami!

4. Vyberte si vychytávky

Super Freeze

Ukladáte nové potraviny do vašej Indesit mrazničky?

Funkcia Super Freeze zabezpečí rýchle zníženie teploty vo vnútri mrazničky a čo najrýchlejšie zmrazenie potravín, čím si uchovajú výživové hodnoty, chuť a konzistenciu.

Kontrola teploty

Vaše jedlo je v dobrých rukách!
Termostat nepretržite sníma teplotu vo vnútri vašej mrazničky a zaisťuje tak najlepšie mraziace podmienky pre vaše potraviny. Pokiaľ sa teplota zvýši nad vhodnú hranicu, funkcia Kontrola teploty vás pomocou zvukového signálu na to upozorní.