Ako si nájsť tú najlepšiu chladničku?

Ako si nájsť tú najlepšiu chladničku?
Váš jednoduchý sprievodca nákupom.

Kuchyňu bez chladničky si je takmer nemožné predstaviť. Akonáhle ide o skladovanie našich potravín, chceme si byť istí, že sa na svoju chladničku môžeme absolútne spoľahnúť.
V ponuke rôznych modelov chladničiek a ich vlastností sa však môžete ľahko stratiť. Náš prehľadný sprievodca nákupom chladničky vám pomôže vybrať si tú pravú!
Pripravení? Ide sa na to!

1. Zvoľte si štýl

Kombinovaná s mrazničkou dole alebo hore, kompaktná, alebo model v štýle French door … a tak ďalej.

Poďme sa sústrediť na kľúčové vlastnosti bežných typov chladničiek, aby ste sa mohli začať rozhodovať, ktorá bude práve pre vás tou najvhodnejšou.

Kombinované s mrazničkou hore

Ide o najbežnejší typ kombinovaných chladniček – s mrazničkou umiestnenou hore. Tieto modely ponúkajú veľkú kapacitu chladiaceho priestoru, môžete do nich teda naukladať mnoho vecí, aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať relatívne malé. Pokiaľ je pre vás dôležité životné prostredie, pamätajte si, že kombinované chladničky s mrazničkou hore sú energeticky veľmi úsporné!

Kombinované s mrazničkou dole

Kombinované chladničky s mrazničkou dole majú výhodu praktického otvárania dverí chladničky v hornej úrovni. Oceníte to hlavne pri častom otváraní dverí. Pohľad do otvorenej chladničky je vo výške očí, takže vášmu oku nič neujde. Mraznička v dolnej časti má dostatočne veľkú kapacitu, uskladníte v nej väčšie množstvo potravín. Výhodou sú tiež zásuvky, vďaka ktorým máte dokonalý prehľad o vašich zásobách.

Jednodverové

Jednodverové modely chladniček môžu byť monoklimatické (celý vnútorný priestor tvorí chladnička) alebo sú vybavené nízkoteplotným priestorom pre skladovanie malého množstva mrazených potravín. Pokiaľ máte samostatnú mrazničku, je pre vás variant jednodverovej chladničky ideálnou voľbou.

Kompaktné

Kompaktné chladničky, sú ideálnym riešením pre kancelárie, kuchynské kúty či izby pre hostí. Vďaka ich kompaktnej veľkosti môžu byť umiestnené aj v malých priestoroch. Pokiaľ hľadáte druhú chladničku do vašej domácnosti alebo máte málo potravín na chladenie, je kompaktná chladnička pre vás tou správnou voľbou.

2. Zvážte vstavaný variant

Indesit ponúka taktiež vstavané chladničky.
Ak chcete mať novú chladničku, ktorá bude perfektne ladiť s vašimi kuchynskými skrinkami, je vstavaný variant správnou cestou. Vstavané chladničky majú rovnaké vlastnosti ako voľne stojace, takže vôbec nebudete limitovaní pri rozhodovaní. Vstavané spotrebiče a priestory v kuchyniach sú obvykle v štandardných rozmeroch, ale radšej si všetko poriadne premerajte! A to nás privádza k ďalšiemu kroku…

3. Je čas na meter!

Je čas vytiahnuť meter. Pred nákupom novej chladničky sa uistite, že pre ňu máte dostatok miesta. Rozmery jednotlivých typov a modelov chladničiek sa môžu dosť lišiť. Takže v priebehu plánovania všetko radšej dvakrát premerajte.
A nezabudnite odmerať šírku dverí a prípadných úzkych chodieb vo vašom byte či dome! Nechcete predsa zistiť, že váš novotou žiariaci spotrebič neprejde ani vchodovými dverami!

4. Spoznajte, čo potrebujete

Moderné chladničky ponúkajú široký výber špeciálnych vlastností (venujeme sa im v nasledujúcom kroku). Ale mali by ste sa zamyslieť aj nad tými základnými. Tu nájdete pár príkladov vlastností, ktoré môžete oceniť.

Obojstranné závesy dverí

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre vstavaný alebo voľne stojaci variant, uistite sa, akým smerom budete dvierka chladničky otvárať (sprava doľava alebo zľava doprava) a či sa to bude hodiť do vašej kuchyne. Niektoré chladničky ponúkajú obojstranné závesy, takže si otváranie dverí môžete podľa potreby premonovať.

Výsuvné poličky

Vo veľkých rodinách sa stáva, že sa jedlo v chladničkách hromadí. Niektoré potraviny strčíme do zadnej časti chladničky alebo mrazničky a po chvíľke na nich zabudneme. Posuvné poličky sú jednoduchým, ale šikovným riešením, ktoré vám umožní vytiahnuť čiastočne poličku von a pozrieť sa, čo sa na nej nachádza, nech je daná vec položená vpredu alebo vzadu.

5. Vyberte si vychytávky

Flexi Box

Perfektné skladovanie.
Flexi Box je šikovná zásuvka, ktorá zabezpečí ideálnu teplotu pre ovocie, mäso alebo ryby. Teplota vnútri Flexi Boxu sa prispôsobuje podľa toho, kam ju umiestnite: v hornej úrovni bude ideálna teplota pre skladovanie ovocia, zatiaľ čo v dolnej úrovni pre mäso a ryby, ktoré potrebujú nižšie teploty.
Flexi Box vám sa postará o to, aby vaše potraviny vydržali omnoho dlhšie a zachovali si lepšiu chuť!

Openspace

Na mieru podľa vašich potrieb!
Systém Openspace v Indesit v mrazničke kombinovanej chladničky umožnuje upravovať vnútorné usporiadanie vašej mrazničky.

Zásuvky mrazničky sú vyberateľné a potraviny môžete ukladať v balíčkoch priamo na sklenené poličky. V prípade potreby získania ešte väčšieho priestoru, môžete vybrať aj poličku a získať tak ešte väčší priestor.